BuwLOG

Bibliotekarzu, popiłkarzuj! (cz. 3)

Buźka_01-1

Dogrywka w meczu Belgia – USA przyniosła rozstrzygnięcie na rzecz piłkarzy Beneluksu i tym sposobem znamy już uczestników ćwierćfinałów brazylijskiego mundialu. Dogrywek w 1/8 finału było kilka, a seria rzutów karnych w spotkaniu Brazylia – Chile z pewnością sprawiła, że niejeden kibic rwał w przypływie emocji włosy z głowy… Właśnie, jeśli już o włosach mowa, to jest taka książka, która jak ulał wpisuje się w nasze piłkarsko-biblioteczne poszukiwania: „Footballer’s haircuts. The illustrated history”. Z kolei przegląd współczesnych fryzur prezentuje w jednym z numerów „The Guardian”. Swoją drogą, byłby to ciekawy temat na badania naukowe – jaka fryzura jest optymalna do strzelania bramek główką… 🙂

Amatorzy piłkarskich łamigłówek z pewnością znajdą coś dla siebie w tym miejscu. University of Cambridge również wykorzystuje popularność piłki nożnej do wyjaśniania różnego typu zagadnień naukowych. Z innych ciekawostek piłkarskich, ukrytych w sieci, polecamy jeszcze zbierane na bieżąco karykatury, materiał fotograficzny gromadzony przez Getty Images, oraz wizytę w Muzeum Piłki Nożnej w Manchester.

Wszystkim drużynom, które już tylko od włos od finału, życzymy sukcesów, a kibicom – kolejnych bibliotecznych rozmaitości!

BCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *