Biblioteki UW od podszewki. Odc. 33. Biblioteka Szkoły Języków Obcych

Lokalizacja

Biblioteka Szkoły Języków Obcych mieści się na kampusie Krakowskie Przedmieście na parterze budynku, który co prawda nie jest oznaczony na mapkach UW, ale na szczęście dobrze lokalizowany na mapach Google. Dysponuje kilkoma pomieszczeniami: czytelnią, magazynami i pokojem pracowniczym.

mapa z lokalizacją Szkoły Języków Obcych UW.

Użytkownicy

Szkoła Języków Obcych jest jednostką międzywydziałową prowadzącą lektoraty na UW w  ramach Uniwersyteckiego Systemu Nauczania Języków Obcych (razem z Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej, Instytutem Slawistyki Zachodniej i Południowej Wydziału Polonistyki, Studium Europy Wschodniej Wydziału Orientalistycznego oraz Wydziałem Neofilologii).

Biblioteka służy lektorom języków angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, szwedzkiego i niderlandzkiego. Prawo wypożyczania mają wszyscy pracownicy i doktoranci UW oraz studenci UW z zastrzeżeniem, że tylko na czas potrzebny na skopiowanie potrzebnego fragmentu treści.

Zbiory

Niewielkim księgozbiorem, liczącym nieco ponad 10 tys. jednostek inwentarzowych, opiekuje się jedna osoba – niezawodna pani Iwona Książek. Dla ponad stu lektorów SzJO kupuje najnowsze publikacje glotto-dydaktyczne oraz materiały przydatne w pracy nauczycieli (podręczniki, czasopisma, słowniki).

Biblioteka zapewnia dostęp do prawie 2 tys. różnorodnych materiałów audiowizualnych i zasobów elektronicznych zaliczanych do zbiorów specjalnych. Lektorom udostępnia na zajęcia sprzęt do odtwarzania płyt, kaset, a także laptopy.

Najstarszą książką w Bibliotece SzJO jest angielskie wydanie Księcia i żebraka Marka Twaina z 1909 roku.

katalog: https://chamo.buw.uw.edu.pl

godziny otwarcia: