Mała literatura na wielkim ekranie

Charlie Brown usiadł w fotelu, wziął do ręki książkę i powiedział do swojego psa, który wskoczył na fotel obok niego:
– Czytanie książek jest jak przygoda, to jak podróż do nowych miejsc.
– Obudź mnie, jak już tam będziemy – odpowiedział Snoopy i ułożył się wygodnie na kolanach Charliego, zapadając w drzemkę.

Cóż, można i tak opowiadać historię.

O ile jednak zabawniej zobaczyć ją w trzech komiksowych okienkach, tak jak tu:

snoopy reading

Źródło: www.peanuts.com

Na świecie już w listopadzie 2015, a w Polsce w styczniu 2016 r. wszedł na ekrany pełnometrażowy film animowany o przygodach Charliego Browna i jego bandy. Fistaszki w wersji papierowej są dobrze znane starszym i młodszym dzieciom. Po raz pierwszy w wersji polskiej trafiły na łamy serii wydawniczej „Literatura na świecie dla dzieci i młodzieży”. Trzy spotkania z Fistaszkami można było kupić w każdym kiosku.

Fistaszki katalog

Polski wydawca zatroszczył się nawet o to, żeby w kilku historyjkach zostawić puste „dymki” do samodzielnego uzupełnienia. Jak to była frajda wymyślić tekst do komiksu! Dlatego po latach z prawdziwą przyjemnością powitałam na rynku wydawniczym jubileuszowe wydanie wszystkich pasków komiksowch z Fistaszkami w roli głównej. Mamy to wydanie także w BUW. Sygnaturę biblioteczną Snoopy „wziął na siebie”, ale bardzo mu z tym do twarzy.

Celebrating Peanuts

A wszystkich, którzy chcieliby znaleźć się w komiksie, zapraszamy pod ten adres. Miłej zabawy!

BCH