Biblioteki UW od podszewki. Odc. 21. Biblioteka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki

Biblioteka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW mieści się przy ulicy Banacha 2. W 1990 r. Wydział MIM, wraz z Biblioteką, został przeniesiony z Pałacu Kultury i Nauki do nowego kampusu na Ochocie.
Pomieszczenia Biblioteki zlokalizowane zostały na dwóch poziomach:
na parterze mieści się Wypożyczalnia i Czytelnia z wolnym dostępem do książek oraz Magazyn Starodruków.

Najstarsze książki pochodzą jeszcze z przedwojennych zbiorów Biblioteki Seminarium Matematycznego. W Gabinecie Starodruków znajduje się około 3000 książek wydanych przed 1945 r., niektóre pochodzą nawet z XVII w.

Posiadamy ponad 55 000 książek, ok. 17 000 czasopism oraz nieco ponad 1000 woluminów zbiorów specjalnych (m.in. prace doktorskie, nagrodzone prace magisterskie).

W Bibliotece można korzystać z dwóch katalogów:
– komputerowego – obejmującego prawie całość zbiorów książkowych i ponad połowę posiadanych czasopism. Można je wyszukać przez stronę BUW. Wszystkie nowości wprowadzane są na bieżąco, a katalog komputerowy uzupełniamy o starsze książki i czasopisma.
– kartkowego – obejmującego książki nabyte przed 2002 r. oraz wszystkie czasopisma.

Biblioteka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW

Staramy się, aby nasza Biblioteka była miejscem atrakcyjnym dla Czytelników, dlatego też m.in. organizujemy tematyczne wystawy publikacji.

W naszej Bibliotece jest też miejsce na trochę lżejszą literaturę, gdzie każdy może przynieść i wymienić książki.
Czasem odwiedzają nas nietypowi goście – do naszych magazynów zaglądają koty wydziałowe, a raz gościliśmy nawet ślimaka afrykańskiego.

Zapraszamy serdecznie!

Informacje praktyczne:
• Poniedziałek – czwartek: 9.00–19.00
• Piątek 9.00-15.00
Kierownik Biblioteki:
mgr Jacek Grzybowski
Kontakt:
www.mimuw.edu.pl/biblioteka
(22) 55-44-104 (wypożyczalnia)
(22) 55-44-101 (kierownik)
wyp@mimuw.edu.pl (wypożyczalnia)

biblmim@mimuw.edu.pl
wypmb@mimuw.edu.pl (wypożyczanie międzybiblioteczne)

Tekst: Zespół Biblioteki WMIM,
Fot: Anna Kapała, Alicja Morawska i Karol Wilamowski.