Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy został powołany w 2013 roku. To jeden z najmłodszych oddziałów w BUW, inicjujący wiele „kłopotliwych” akcji.
Oddziałowi od początku jego obecnej formuły kierownikuje Zofia Kajczuk – wcześniej pracownik Gabinetu Rycin, obecnie do końca roku na urlopie macierzyńskim. Opoką nowego oddziału stała się Beata Feliszewska, działająca wcześniej w Samodzielnej Sekcji ds. Organizacji, Współpracy i Promocji. Do zespołu zaproszony został też Filip Łazicki oraz Agnieszka Kościelniak-Osiak – pracująca wcześniej w Oddziale Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów.
Do zadań Oddziału należy przede wszystkim promocja zbiorów BUW, ale też koordynacja oferty kulturalnej Biblioteki, dbanie o jej wizerunek – w relacjach zewnętrznych i wewnętrznych, koordynacja wypożyczeń na wystawy zewnętrzne obiektów ze zbiorów Biblioteki oraz różnorodne formy współpracy, w tym zagranicznej.
Atrakcyjna architektura gmachu Biblioteki, jej bogate zbiory i wysoki poziom usług oraz niesłabnąca mocna pozycja w rankingach uczelni wyższych UW, sprawia, że wiele instytucji, projektując działania kulturalne czy edukacyjne, składa nam propozycje współpracy. OPW dobierając partnerów, czy podejmując współpracę kieruje się dbałością o stworzenie pozytywnych asocjacji powstających w efekcie takiej kooperacji i konkretnymi korzyściami dla Biblioteki – finansowymi, bądź rzeczowymi oraz optymalnym wykorzystaniem potencjału BUW – w warstwie intelektualnej i estetycznej. OPW współpracuje też z wieloma oddziałami Biblioteki, realizując zadania, mające poprawić, jakość usług świadczonych przez BUW – głównie w zakresie informacji wizualnej, jakości komunikacji z użytkownikami i sympatykami BUW oraz komunikacji i relacji wewnętrznych.
Praca w oddziale z takimi zadaniami wymaga dużej dozy rzutkości, kreatywności i otwartości w kontaktach międzyludzkich. Tymi cechami dysponuje naturalnie cały zespół 🙂 Indywidualne upodobania i zainteresowania, mają szansę zamanifestować się w przeróżnych formach przy realizacji już konkretnych celów.
Zofia Kajczuk, urodzona organizatorka, dba o sprawną organizację pracy oddziału, nadaje jej przedyskutowane demokratycznie w zespole kierunki oraz animuje burze mózgów, tam gdzie potrzeba świeżego spojrzenia. Zofia chętnie czyta i wraca w wolnych chwilach do źródeł, czyli zainteresowania historią sztuki. Beata Feliszewska koordynuje z zaangażowaniem współpracę z podmiotami zainteresowanymi nawiązaniem z BUW współpracy w zakresie wystaw artystycznych i w oparciu częściowo o te kontakty gromadzi obiekty na aukcje sztuki, dochód z których zasila budżet konserwacji. Filip Łazicki to człowiek czynu. Pomysły, projekty i plany dotyczące ulepszeń funkcjonowania czy poprawy komfortu pracy użytkowników niemal natychmiast wdraża w życie. Agnieszka Kościelniak-Osiak ma w zakresie obowiązków szkolenia i konferencje, przeciera ścieżki nowych procedur wypożyczeń, a po pracy pędzi do przydomowego ogrodu, który pielęgnuje z upodobaniem. OPW wspiera swoim talentem plastycznym Marcin Laszczkowski z Gabinetu Rycin, jest autorem plakatów, afiszy i innych prac towarzyszących imprezom przygotowywanym przez oddział.
AKO
Hura!!!
Jest kolejny Oddział
Daje mi to więc nadzieję że Udostępnianie także będzie miało szansę pokazać swoją „ludzką twarz”
Super tekst :))