
W trakcie rutynowej inwentaryzacji starych druków, pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie dokonali sensacyjnego odkrycia. W zapomnianym kufrze, ukrytym w podziemiach gmachu, odnaleziono nieznany dotąd rękopis Mikołaja Kopernika.
Rękopis, datowany na 1520 rok, zawiera szczegółowe opisy i schematy konstrukcyjne pojazdu kosmicznego, który Kopernik nazwał „Vehiculum Teutonicum”. Z zapisków wynika, że pojazd miał być napędzany nieznaną dotąd formą energii, a jego konstrukcja opierała się na zaawansowanych obliczeniach astronomicznych.
Co więcej, w rękopisie znajdują się wzmianki o planach podróży międzyplanetarnych, a nawet o spotkaniach z obcymi cywilizacjami. Kopernik opisuje również szczegółowo wygląd „Vehiculum Teutonicum”, który przypominał krzyżacki zamek na kołach, wyposażony w potężne działa i inne nieznane dotąd technologie.
Odkrycie to rzuca nowe światło na postać Mikołaja Kopernika i jego dokonania. Sugeruje, że słynny astronom był nie tylko wybitnym naukowcem, ale także wizjonerem, który wyprzedził swoją epokę o całe stulecia.
Rękopis jest obecnie poddawany szczegółowym badaniom przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wstępne analizy potwierdzają autentyczność znaleziska i wskazują na rewolucyjne znaczenie tego odkrycia dla nauki i historii.

Autor: AI Gemini
Rzeczywiście fantastyczne znalezisko! Może nie tak ważkie jak odnaleziony jakiś czas temu włos M. Kopernika, pozwalający na identyfikację szczątków wielkiego astronoma, ale również bardzo inspirujące kopernikologów na całym świecie. Odkrywcom – koleżankom z BUW – serdecznie gratuluję, a naukowcom z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy będą badać szczegółowo rysunki w rękopisie, zalecam pośpiech! Bo jutro, 2 kwietnia, przedmiot ekspertyzy może już stracić swoją moc poznawczą!
😀
Ciekawe czy w są jakieś dzieła z tego okresu, które mówią ilu krzyżaków się zmieści w kosmicznym zamku 😉