BuwLOG

Nowości książkowe w BUW – lipiec 2020Okładka książki z ryciną przedstawiającą wspinających się mężczyzn w strojach góralskich.AM C D-F GN700-875 Nauki historyczne

Michał Jagiełło, Piarżysko. Tatry i Zakopane w reportażach prasowych przełomu XIX i XX wieku, Warszawa: Iskry 2019.

BUW Wolny Dostęp DK 4600 .T3J34 2019

Korespondencje prasowe, felietony, artykuły problemowe, szkice, listy – to główne źródła, z których czytelnicy w XIX i XX stuleciu czerpali informacje o Tatrach. Nie mogło zabraknąć nazwisk Bolesława Prusa, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy Adama Asnyka. Podróż retro i odkrywanie góralszczyzny na nowo.
Okładka książki Liczby. W tle cyfry od jeden do zera stylizowane na neon.G-GF Q R-V Geografia. Nauki matematyczne, przyrodnicze i stosowane

Alfred S. Posamentier, Bernd Thaller, Liczby: ich dzieje, rodzaje, własności, przełożyli Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas, Warszawa: Prószyński i S-ka, 2020.

BUW Wolny Dostęp QA141.15 .P67165 2020

Czym są liczby? Na pewno przestały być dla człowieka wyłącznie czymś co określa ilość. Słysząc „9” myślimy „miesiące ciąży” czy „życia kotów”. Dla każdego znak „2” ma inne znaczenie, przywołuje inny obraz.
Autorzy książki zabierają czytelnika w podróż po krainie liczb, pełną symboli i tajemnic. Dzięki lekturze dowiemy się czym są liczby palindromowe i złoty podział. Okazuje się że o liczbach można mówić inaczej niż w kontekście matematyki: liczby mają swoją historię, swoją filozofię. Dla poety liczby to początek rozważań o metryce, dla psychologa: metodyki nauki.
Książka odkrywa niemal wszystkie tajemnice liczb. Autorzy, doświadczeni matematycy, wyjaśniają czytelnikowi sekrety liczb w sposób zrozumiały nawet dla tych, którzy nie darzą królowej nauk gorącym uczuciem.


Okładka książki Prawo dronówK J Prawo. Nauki polityczne

Magdalena Ostrihansky, Maciej Szmigiero, Prawo dronów: bezzałogowe statki powietrzne w prawie Unii Europejskiej oraz krajowym, Warszawa: Wolters Kluwer, 2020.

BUW Wolny Dostęp KJE 6920 .O87 2020

Przypuszcza się, że w samej Polsce wykorzystuje się do różnych celów już ponad 100 000 dronów o masie od 0,25 kg do 600 kg. Błyskawiczny rozwój bezzałogowych statków powietrznych wymaga od przepisów prawnych ogromnej elastyczności. Europejskie regulacje obejmują już zagadnienia odnoszące się do działalności związanej z używaniem, projektowaniem i produkcją tych urządzeń.
W książce poświęconej europejskim regulacjom dronowym zostały omówione m.in.:
• kwestia związana z prawem używania dronów do zadań publicznych
• problematyka korzystania z dronów w działalności gospodarczej
• tematyka dotycząca projektowania, produkcji i obsługi dronów
• zagadnienia objaśniające pojęcia lotnicze.
Monografia składa się z sześciu rozdziałów:
• podstawowe pojęcia
• rozporządzenia bazowe
• rozporządzenia wykonawcze
• rozporządzenia delegowane
• prawo polskie
• załączniki do rozporządzenia w sprawie wyłączenia zastosowania Prawa lotniczego.


H GN1-673 GR-GV Nauki społeczne. Antropologia

Arkadiusz Bednarski, Mistrz sprzedaży, Gliwice: Wydawnictwo Helion, cop. 2020.

BUW Wolny Dostęp HF5438.25 .B435 2020

„Mistrz sprzedaży” to już IV wydanie znanego od ponad 10 lat podręcznika-poradnika dla każdego sprzedawcy. Polecamy jeszcze ciepłą nowość z 2020 – wydanie rozszerzone i uaktualnione, co nie dziwi, ponieważ techniki efektywnej (nieraz także efektownej) sprzedaży ewoluują wraz ze świadomością konsumentów i nasycaniem się rynków zbytu różnorodnymi towarami i usługami.
Książkę polecamy nie tylko praktykom sprzedaży. To także źródło informacji dla nas, konsumentów i nabywców o tym, jakim sztuczkom jesteśmy poddawani podczas naszych zakupów przez zręcznych sprzedawców oraz jak świadomie odróżnić to, czego faktycznie potrzebujemy, od tego, co wpada nam w oko „zupełnym przypadkiem” .


Informacje o książkach przygotowali:
ABB, Dorota Bocian, Maja Bogajczyk, Lilianna Nalewajska – Oddział Usług Informacyjnych i Szkoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.