A we wrześniu… Na kursy!

W maju pisałam o kursach MOOC (Massive Open Online Course) i moich pierwszych doświadczeniach z platformą edX (Czytaj). Obiecałam wtedy dać znać, kiedy pojawią się jakieś nowe kursy związane z naszą branżą. I oto są. Ruszają we wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym i akademickim. Myślę, że warto zwrócić uwagę przynajmniej na trzy:

1. Prawo autorskie. Kurs archiwalny czyli dostępny od zaraz. Oferowany w 2013 r. przez Harvard, skupiający się głównie na prawie autorskim obowiązującym w Stanach Zjednoczonych, ale – jak już pisałam – nie tylko o zawartość kursy chodzi, ale o szlifowanie angielskiego przede wszystkim, więc warto przynajmniej przejrzeć.

Przykładowy wykład:

2. English Grammar and Style. Kurs doskonalenia angielskiego. Startuje 22 września, oferowany przez australijski Uniwersytet Queensland.

Link do kursu.

3. Principles of Written English, Part 1. Kurs Uniwersytetu Berkeley, inauguracja 17 września, Part 1 sugeruje kolejne części…

Link do kursu.

Przypominam – kursy MOOC są darmowe, a zapisanie się na szkolenie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Jedynie osoby zainteresowane otrzymaniem certyfikatu ukończenia kursu muszą się naprawdę przyłożyć i z góry zarezerwować kilka godzin tygodniowo na dogłębne analizowanie treści i wykonywanie na czas prac domowych. 🙂