BuwLOG

Siatkarski BUW

Bibliotekarze nie tylko piłkarzują, ale też sportowo włączają się w obchody 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Z okazji święta naszej uczelni Wydział Zarządzania oraz Akademicki Związek Sportowy 24 czerwca 2016 roku zorganizowały ogólnouniwersytecki turniej siatkówki.

Mogli się do niego zgłosić zarówno pracownicy, jak i studenci, do dużyn mogły dołączyć również osoby spoza UW. Na równi rywalizowały ze sobą drużyny męskie, żeńskie oraz mieszane. 19 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy. Pierwotnie mieliśmy grać tylko jeden set do 25 punktów, ale w związku z nieobecnością części drużyn ostatecznie rywalizacja odbywała się do dwóch wygranych setów po 15 punktów.

Pierwsze informacje o turnieju pojawiły się w marcu, ale dopiero w maju udało nam się zorganizować pierwszy trening, który przerodził się w co środową tradycję. Dzięki Adamowi, który zorganizował nam zależnie od pogody albo salę, albo boisko ‒ aż do samego turnieju mieliśmy okazję przypominać sobie umiejętności siatkarskie oraz choć trochę się ze sobą zgrać.

druzyna_BUW

Poziom zespołów był bardzo różny. Od wytrenowanych studentów paradujących z torbami AZS, po okazjonalnych graczy, takich jak my. W eliminacjach naszymi rywalami byli: Zimny Bols, Szczypiorno, Voley Bulls. A w grupie pocieszenia graliśmy z: Get Ready, FC Chlamys i Torpedo. Optymistycznie patrząc, przegraliśmy tylko cztery mecze, wszystkie pozostałe wygraliśmy 😉 Ale nie o to chodziło. Dla mnie największym sukcesem było, to że grupa osób mogła, chciała i poświęciła swój prywatny czas żeby z kolegami z pracy pograć w siatkę. Rywalizacja z innymi drużynami z UW była dla nas tylko impulsem, do stworzenia ‒ z grupy osób, chętnych do aktywności fizycznej po godzinach ‒ w miarę zgranej drużyny. Dzięki temu ludzie z różnych oddziałów poznali się lepiej, zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Sam turniej był dobrze zorganizowany. Byli sędziowie, tablice wyników, była bardzo przydatna woda mineralna. Prowadzący zareagowali elastycznie na rezygnację kilku drużyn, dzięki czemu można było pograć nieco więcej. Oprócz drabinki dla zwycięzców grup stworzono również mini turniej, w którym zagrały zespoły z dalszych miejsc. Jedyne co było naprawdę dokuczliwe, to temperatura w będącej de facto namiotem sali. Było okropnie gorąco i duszno, co negatywnie wpływało na komfort gry i kibicowania.

BUW_gra

fot. Justyna Mikołajewicz

Inicjatorami całego przedsięwzięcia ze strony BUWu byli Justyna z Samodzielnej Sekcji ds. Automatyzacji Procesów Bibliotecznych oraz Wojtek z Gabinetu Zbiorów XIX wieku. W skład reprezentacji BUW weszli ponadto: Asia z Oddziału Udostępniania Zbiorów, Adam, Łukasz i Pan Wojtek z Oddziału Przechowywania Zbiorów, Wojtek z Oddziału Obsługi Informatycznej,  Maciek z NUKATu, oraz autor niniejszego wpisu. Jak widać reprezentacja BUW magazynem i Wojtkami stała 🙂 Dzięki Agnieszce z Oddziału Promocji, Współpracy i Wystaw nasza drużyn mogła paradować w zafundowanych przez PWN (Dziękujemy!) koszulkach.

super_trener

fot. Justyna Mikołajewicz

Niesieni sukcesem, niekoniecznie tym sportowym, ale raczej tym integracyjnym, zapraszamy do przyłączenia się do BUWowskiej aktywności sportowej. Spotykamy się zwykle w środę około 15:30 przy czytniku RCP. Zwykle gramy w siatkówkę, ale w odwodzie pozostaje również koszykówka i inne dyscypliny nie wymagające specjalnego sprzętu i/lub przygotowania, wszystko zależnie od preferencji osób, które się zbiorą w danym dniu. Na razie gramy na otwartych boiskach na Agrykoli. Zapraszamy!

Grzegorz Kłębek, Oddział Rozwoju Zasobów Elektronicznych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.